Muszę Cię rozczarować, bo podobnie jak Ty, nie wiem. Natomiast jestem pewna, że na bazie solidnych firm MLM-owych działają ludzie. MLM nie działa to ludzie działają w MLM.

Podobnie to nie firmy usługowe, przemysłowe, handlowe i inne działają a ludzie je tworzący i w nich pracujący.
W ciągu dwóch lat od założenia statystycznie upada 80% firm biznesu tradycyjnego-czy to znaczy, że sukces nie jest możliwy?
Wiele lekcji przedsiębiorczości można przełożyć na grunt MLM:
-Mam hotel, szanowni goście zapraszam Was ale tylko w piątki, ponieważ w pozostałe dni nie mam motywacji. (efekt-plajta)
-Mam sklep elektryczny ale dla bezpieczeństwa zainwestuję tylko w dwie żarówki i odkurzacz, żeby nie ryzykować mrożenia pieniędzy. (efekt-plajta)
-Mam sklep fotograficzny ale sam nie lubię zdjęć, siebie na zdjęciach i obiektywu aparatu. (efekt plajta).
-Marzę, że otworzę biuro podróży ale mama mi poradziła, że jest ich już mnóstwo, na pewno kogoś wyślę za granicę, coś mi się stanie, biura podróży bankrutują. Chyba może mieć rację (bez efektu)
Jak działają ludzie w firmach marketingu sieciowego?
-Postanawiam nawiązać kontakty biznesowe na jednych z targów branżowych, poznać ciekawych ludzi, być może pojawią się nowe możliwości. Na zewnątrz szaro, zimno, bolała mnie głowa – zostałem w domu. (bez efektu)
-Mam parę interesujących kontaktów, przyszło mi do głowy trochę pomysłów na wspólny biznes. Chcę zadzwonić i przegadać parę spraw. W wirze prania, gotowania, sprzątania, krzątania, serialowania itd. zapomniałam (bez efektu)
-Zajmujemy się sprzedażą czy budowaniem zespołu ale efekty nie są takie, jakbyśmy chcieli. Wiemy, że coś nam nie wychodzi a mimo to pracujemy ciągle tak samo oczekując innych efektów. (efekt plajta)
-Mistrzowsko prowadzimy chińską restauracje ale na pytanie klienta, którą potrawę rekomendujemy mówimy mu zgodnie z prawdą, że nie lubimy chińszczyzny a wolimy schabowego. Przekonanie do produktu u nas kuleje. (efekt plajta)
-Profesjonalny organizator ślubów nie dość, że spóźnia się na kolejne w tygodniu spotkanie z klientami i do tego pojawia się ubrany w dres. (efekt plajta)
-Zaplanowałem wspaniały biznesplan, rozrysowałem mapę marzeń, cele podzieliłem na etapy i …nie zacząłem wdrażać ich w życie. (brak efektów).

Takich analogicznych sytuacji można znaleźć bardzo dużo, jeśli się trochę zastanowimy nad podobieństwami między MLM i tradycyjną firmą. A czy tak często słyszy się, że biznes tradycyjny nie działa? Profesjonalny networker, planujący rozwój swojego biznesu uczy się, jak być przedsiębiorcą i buduje tzw. mentalność przedsiębiorcy i inspiruje do tego samego.

Jeśli chcesz się uczyć, otrzymać skoncentrowaną wiedzę, przyswoić ją, zrozumieć i duplikować to znajdź kogoś, kto jest tam, gdzie Ty chcesz trafić. Analizowałeś kiedyś historie ludzi sukcesu? Zastanawiałeś się co łączy Marię Curie-Skłodowską, Picasso, Mendelejewa, Margaret Tchatcher, Schwarzeneggera, Forda, Liptona, Einsteina, Franklina, Matkę Teresę, Jana Pawła II, Bogumiłę Sroka  i wielu, wielu innych? Jak często słyszeli słowo nie? Czy byli popierani i rozumiani przez większość ludzi na początku swojej działalności? Co doprowadziło ich do osiągnięcia celu, jakie cechy charakteru?

DSC_0458

W miniony weekend mieliśmy możliwość po raz kolejny wraz z całym zespołem posłuchać historii diamentowo-szafirowego managera FLP, Pani Bogumiły Sroka. Wieczór upłynął bardzo szybko ale na szczęście wkrótce Pani Bogusia i Pan Janek odwiedzą Kartuzy znowu.
Managerowie FLP – Celina i Daniel (synowa i syn p. Sroka) towarzyszyli mamie. Daniel podzielił się swoją historią i fascynacją produktami aloesowymi.

DSC_0467

Zorientowaliśmy się, że każdy pracuje w MLM inaczej. Obserwujemy i uczymy się nie tylko od liderów FLP ale również ludzi z innych firm marketingu sieciowego. Kiedy mamy jakąkolwiek wątpliwość, dostrzegamy różnice w stylu i sposobie pracy, wówczas pytamy Pani Bogusi a ona ze stoickim spokojem i radością odpowiada.

Już nie możemy się doczekać kolejnych odwiedzin Pani Bogumiły Sroka w Kartuzach.
Jutro będziemy świętowali kolejne awanse w naszej grupie a po powrocie zabieramy się za realizację i planowanie następnych.

Ściskam
Marzena