Forever – Tak pracuje Rolf Kipp

    Forever – my Przedsiębiorcy Forever raz na dwa miesiące mamy swoje święto – dzień sukcesu. Świętujemy na nim awanse, osiągnięcia. Bardzo często słuchamy osób, które mogą nas nauczyć ciekawych rzecze. Dzień Sukcesu 5 września był wyjątkowy z dwóch powodów. Po pierwsze zgromadziło się nas ponad 1000 osób – jest to największe polskie wydarzenie Forever od kiedy jesteśmy w firmie. Drugi powód – spotkał się z nami Rolf Kipp. Kim jest Rolf Kipp? Jest to niemiecki Przedsiębiorca Forever. W planie marketingowym naszej firmy ma on pozycję podwójnego diamentowego managera. Jest aktualnym numerem jeden jeśli chodzi o obroty.

forever Rolf Kipp Maria Grotyńska Jacek Kandefer

Rolf Kipp Maria Grotyńska Jacek Kandefer

     Rolfa Kipa widziałem pierwszy raz w Londynie na Global Rally w zeszłym roku. Tam było jednak inaczej – inna atmosfera, 20 tysięcy osób. Trudno mówić o osobistym kontakcie. W Warszawie, w hotelu Gromada jest bardziej kameralnie. Dzięki Ewelinie i Krystianowi mamy bardzo dobre miejsca, siedzimy w piątym rzędzie. Koło godziny czternastej zaczęło się. Słyszymy falę oklasków nadchodzącą z tyłu sali. Przez środek idzie nasz prelegent w asyście tłumaczki oraz Pań organizatorek. Ze sceny witają go Maryla i Karol Grotyńscy – inicjatorzy wydania książki “Najpiękniejszy biznes na ziemi”.

     Podwójny Diament ubrany jest biznesowo: granatowy garnitur, niebieska koszula, brązowe buty. Wita się z Dyrektorem Forever Polska Jackiem Kandeferem oraz pp. Grotyńskimi. Patrzy się na nas, jego oczy skanują publiczność. Chwilę się koncentruje, wycisza się i zaczyna.

Rolf Kipp Jacek Kandafer

Rolf Kipp Jacek Kandafer

     “Jestem w Polsce, ponieważ Polska to duży kraj. Posiada 9 milionów gospodarstw. Wyobraźcie sobie, że każde gospodarstwo robi 1 cc miesięcznie. Polska ma możliwość zrobienia 9 milionów punktów. Niech nawet 10 procent gospodarstw zrobi po jednym punkcie, to wciąż jest to do zagospodarowania 900 tysięcy punktów.”  (Aktualnie Polska generuje około 6 tysięcy cc)

Opowiada swoją historię o początkach w Forever. Opowiada też o swoich zarobkach – przez 20 lat zarobił 60 milionów euro. “Zawdzięczam to ciężkiej pracy i ciągłemu upraszczaniu biznesu”

Kilka zdań, które zapisałem podczas prelekcji naszego gościa.

     “Dziś to dzień podjęcia decyzji. Dzisiaj powinieneś się zdecydować, że będziesz najlepszy. Nikt przypadkowo nie dochodzi do sukcesu. Cenę za sukces trzeba zapłacić najpierw. W Forever jesteś przykładem. Żeby zmotywować ludzi trzeba im pokazać, pokazać jak zostać diamentem.

W planie marketingowym Forever są właściwie trzy pozycje: supervisor – manager -diamond manager. Trzeba tylko się zdecydować. Forever jest najwspanialszą firmą na świecie. Najważniejsze jest, żeby sobie swoje sukcesy wyobrazić – małe, duże i te największe.

     Zrób sobie swój arkusz celów, mapę celów. Najpierw musisz sobie coś wyobrazić, żeby to zrealizować. Postanów, że od dzisiaj prowadzisz inne życie. Poza Forever nie ma nic lepszego. W Forever polecamy to z czego jesteśmy zadowoleni. Czy ktoś kończył kurs z polecania innym? Czy musi się tego długo uczyć?

     Pytacie mnie dlaczego jestem nr 1? Jeśli chcesz zbudować coś wielkiego, zacznij od prostych rzeczy. Od dwudziestu lat myślę jak uprościć biznes. Nie musimy sprzedawać – wymieńmy codzienne produkty na coś lepszego. Polecajmy rzeczy z których jesteśmy zadowoleni. Na pytanie: Rolf, co ty robisz zawodowo? – odpowiadam: Robię za pieniądze to co ty robisz za darmo. Powinniśmy robić najpierw to, czego oczekujemy od innych. Musimy być swoim najlepszym klientem. Każdy używa produktu dla siebie samego”

Średnio miesięcznie rodzina Kippa zużywa 10-12 cc punktów miesięcznie. Rolf wypija dużo miąższu dziennie, pije bardzo dużo Litea

Mocny Team Przedsiębiorców Forever

Mocny Team Przedsiębiorców Forever

“Forever to nie jest biznes, to filozofia życia. Przedstawię Wam cztery sposoby na wzrost biznesu:

1) Wzrost przez nowe osoby, codziennie zastanawiam się jak poznać nowe osoby do biznesu. Sponsoruj każdego dnia ludzi do swojego biznesu. Sponsoruj odpowiednich ludzi. Pamiętaj, że każdy ma taki zespół na jaki sobie zasłużył. Każdego dnia poznawaj nowe osoby. Rób pięć kontaktów dziennie z nowymi ludźmi.

2) Codziennie reklamuj biznes (reklama na autach, reklama na ubraniach, książki telefoniczne, reklama na torbach, zawsze noś odznakę)

3) Używaj produktów Forever. Dziel się produktami. Sprzedawaj produkty jeśli chcesz i lubisz. Dawaj jak największe ilości produktów w prezencie. Musisz najpierw zasiać, żeby potem zbierać.

4) Wykorzystuj każdą możliwość, żeby dostać polecenia.

Musimy codziennie się rozwijać. Musimy jutro robić te rzeczy, które nas dzisiaj przerażają.

Zawszę noszę mój znaczek – to mój guzik na pieniądze. Bardzo często ludzie się pytają, co to za odznaka.

Co trzy miesiące zaczynam mój biznes od nowa. Wiąże się to z moją filozofią, że trzeba zaczynać od pierwszego zachwytu.

Żeby zostać diamentem, to pięć lat ciężkiej pracy.

Miejcie cele i dążenia aby się zmieniać i być lepszym.

Ludzie sukcesu są odpowiedzialni. Ludzie sukcesu zawsze przyjmują odpowiedzialność.

Przyjąć odpowiedzialność to znaczy zadawać pytania.

Stawiaj pytania.

Człowiek sukcesu stawia więcej pytań niż dostaje odpowiedzi.

Pytaj się:

Co cię interesuje? Czy chcesz zarabiać więcej pieniędzy ?

Mamy wrażenie, że wiemy co inni myślą. Nie decydujmy za ludzi.

Stawiaj pytania, żeby swój cel osiągnąć.

Wykształć w sobie tożsamość przedsiębiorcy. Jesteś FBO. Jesteś samodzielnym przedsiębiorcą.

Jeśli nie osiągniesz sukcesu w Forever, nie osiągniesz sukcesu w żadnym innym networku. Znam przypadki, kiedy ktoś odszedł z Forever do innego biznesu. Jednak w innym biznesie zdziałał mniej niż w Forever.

Pytacie o mój plan dnia.

Wstaję pomiędzy 5.0 a 6.00.

Biegam 5 km w stronę basenu, następnie pływam pół kilometra a potem wracam biegiem do domu.

Jemy śniadanie.

Po śniadaniu odprowadzamy dzieci do szkoły.

Między śniadaniem a a obiadem pracuję z nowymi FBO. Nawiązuje też nowe kontakty.

Po obiedzie ucinam sobie półgodzinną drzemkę.

Popołudnie należy do dzieci.

Miedzy godziną 20.00 a 24.00 pracuje dla Forever. “

Wiecie co mi się najbardziej podoba ? To, że sukces pozostawia wskazówki? Mamy w Forever wiele wspaniałych osób, które chętnie dzielą się swoim doświadczeniem. Wystarczy patrzeć co te osoby robią i robić to samo. Tylko tyle i aż tyle. Jeśli zainteresował Cię ten artykuł i widzisz we współpracy z Forever coś dla siebie – skontaktuj się z nami. Pokażemy Tobie w jaki sposób pracować, żeby osiągnąć efekty jakich oczekujesz.

Pozdrawiam

Jan 

Mamy Cię informować o nowych wpisach? Możesz zostawić maila –  Ty decydujesz.