Dropshipping VS Network?

Dropshipping VS Network. Do przemyśleń na ten temat zainspirowało mnie wiele osób np. Karolina i Patryk z bloga http://karolinapatryk.com/ czy Piotr Motyl http://www.biznesponadgranicami.pl/. Kim są te osoby? Przede wszystkim uważam, że przedsiębiorcami i osobami kochającymi wolność. Znaleźli sobie taki sposób na życie, który pozwala im funkcjonować w dowolnym miejscu na Globie, gdzie jest internet. Karolina i Patryk podróżują po świecie a jednocześnie utrzymują się dzięki prowadzeniu dropshippingowych sklepów w internecie. Piotr natomiast zachęca m. in. do podobnych działań i budowania biznesów w laptopie.

Przykładowo producent chiński ma produkt (np. herbatę czy telefony) i wysyła go w dowolne miejsce – rolą przedsiębiorcy jest skuteczny marketing internetowy, rekomendacja. Inna opcja jest wtedy, kiedy znajdujemy producenta (dowolne miejsce) i firmę w Polsce, która zajmuje się logistyką-magazynowaniem i wysyłkami dla różnych sklepów internetowych. Tak jak w poprzednim wypadku możemy pracować zdalnie prowadząc swój sklep internetowy.

Kilka razy słyszałam ochy i achy na temat dropshippingu. Osobiście temat wydaje mi się ciekawy ale zaraz zaraz. Czy rzeczywiście to taka nowość? Dropshipping jednak coś mi przypomina, coś bardzo dobrze znanego. No jasne, przecież to prawie marketing rekomendacji. Oczywiście taki, gdzie wybrało się jako partnera w biznesie poważnego kontrahenta, który daje możliwości budowania globalnego biznesu w 155 krajach. Marketing rekomendacji dzięki możliwościom jakie daje dzisiaj również internet rozwija się aktualnie bardzo dynamicznie. Prognozy na ten temat uznanych specjalistów jak np. rektora wydziału ekonomii w Gliwicach doktor Aliny Vogelgesang są bardzo dobre.

Jakie są moje przemyślenia?

Podobieństwa

-Wysyłka jest po stronie producenta. (Znikają koszty i czas związane z pakowaniem i wysyłaniem produktów, zatrudnianiem osób).

-Producent zajmuje się kwestią certyfikatów, kontrolą jakości, wprowadzeniem nowych produktów albo całych grup produktów według najnowszych trendów.

-Obniża się do minimum koszty magazynowania i zamrożony kapitał w towarze.

-Zarówno przy dropshippingu jak i marketingu rekomendacji nie trzeba mieć magazynu produktów.

-Producent płaci za skuteczną rekomendację, marketing.

-Szybka dostawa

-Dużo wolnego czasu

-Niskie nakłady początkowe

Różnice

-Kwestie rozliczeń bierze na siebie producent (N)

-Ewentualne reklamacje są po stronie producenta (N)

-Przedsiębiorca networkowy może uczyć kolejne osoby duplikowania swoich działań – dzięki czemu one zarabiają. On sam natomiast za podzielenie się swoją wiedzą również jest nagradzany przez firmę. Osoby, które do tego zachęci, mogą zrobić to samo a nawet mieć od niego lepsze wyniki. Czas jest zwielokrotniany a biznes skalowalny. (N)

-Otrzymujemy gotowe know-how i system szkoleń, sprawdzony model biznesowy. (N)

-Produkt musi być wysokiej jakości ponieważ tylko wtedy rekomendacje są skuteczne a klient powraca. (N)

-Producent udostępnia sklep internetowy i wiele niezbędnych narzędzi. (N)

-Klient nie zakupi produktu w niższej cenie bezpośrednio od producenta. (N)

-Doskonale znamy produkt, sami go używamy i jesteśmy do niego przekonani w networku a w dropshippingu często nie mieliśmy go w rękach.

Jeśli chciałbyś zarabiać “Ponad Granicami” przeczytaj ten tekst a następnie skontaktuj się z nami

Uściski

M.