Jak osiągać cele ? Prosta metoda

Jak osiągać cele ? Razem z Martą z bloga jakprowadzicwlasnafirme.pl i Łukaszem uczestniczyliśmy w weekend w szkoleniu Piotra Majewskiego Make the Change. Szkolenie było rewelacyjne. Wpis o nim powstanie wkrótce. Dzisiaj napiszę o czymś, o czym podczas obiadu opowiedziała Marta (dzięki Marta), która usłyszała to na szkoleniu z Brianem Tracy 🙂 Jest to moim zdaniem najprostsza metoda osiągania celów. Słuchając Marty doznałem olśnienia. Moim zdaniem im coś jest prostsze, tym skuteczniejsze. Postanowiłem tą metodę natychmiast sam stosować.

Tu nie chodzi o to jak wyznaczać cele. To temat na osobny wpis. Pomyślmy jak osiągać cele? Kluczowe są tutaj dwie rzeczy: koncentrujemy się na celu oraz maksymalnie częste skupiamy się na tym co robimy.

Po pierwsze:

Nakierowanie umysłu na ten cel. Chcąc osiągać cel, musimy o nim myśleć najczęściej jak się tylko da. Żeby skupić się na swoim celu, stworzyłem sobie prostą afirmację, którą powtarzam co godzinę. Przypomina mi o tym gong w telefonie (aplikacja BlipBlip). Afirmację powtarzam z maksymalnym zaangażowaniem i skupieniem wizualizując sobie cel. Chodzi o to, żeby mieć jak największą koncentrację. Cel ma być cały czas przed naszymi oczami.

 

jak osiągać cele

Drugim krokiem, jak ciągłe skupienie na tym co robimy. Powinniśmy stale używać pytania: czy to co teraz robię prowadzi mnie do miejsca w którym chcę się znaleźć? Wszystkie działania dzielimy na dwie grupy:

a) czynności, które przybliżają mnie do celu

b) czynności pozostałe

W pierwszej kolejności wykonujemy czynności, które nas do celu przybliżają. Na nich się skupiamy. Czynności, które trafiły do grupy pozostałe, poddajemy analizie. Jeśli musimy je wykonać, wykonujemy je w w drugiej kolejności. Po czynnościach z grupy A. Natomiast, jeśli uznam, że jakaś rzecz nie przybliża mnie do celu oraz, że nie muszę jej robić, to jej nie robię 🙂

Czyli podsumowując:

-mamy cały czas cel przed oczami

-robimy tylko czynności A 🙂

Janek